Приветствую Вас, Гость
Главная » Статьи » Статьи ЮК "Юридическая Константа"

Продали автомобиль по доверенности, а денег не увидели?


Можливо через наш добрий менталітет і через те, що віримо часто-густо людям, а можливо через те, що кошти зберегти хочемо, шукаємо ми легших шляхів. Ну і через досить велику суму державного мита, стало популярно продавати авто, як то кажуть в народі, по «генеральній довіреності».

Так, звичайний приватний нотаріус або ж державний нотаріус може завірити довіреність на продаж автомобіля. І нібито все, проблем жодних! А не тут то було.

Стаття 16 Цивільного кодексу України, визначає, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу способом визнання правочину недійсним.

Фактично, власник автомобіля передав за певну суму коштів свій автомобіль у власність довіреної особи. Проте, трапляється і так, що довірена особа всю суму коштів не виплачує власнику в момент підписання довіреності. І тоді починається цікавий момент, як для власника та і для довіреної особи. І коштів не має, і авто повертати не хочуть.

І як би не намагався власник забрати своє майно з чужого незаконного володіння, змоги це зробити у нього практично не має. Так, можливо звернутися до міліції, але остання вимагає рішення суду. Можна і до евакуаторів звернутися, але без і вони без не допоможуть.

В такому випадку, перш за все раджу власнику автомобіля звернутися до нотаріуса, який посвідчував доручення з заявою про анулювання доручення. Також, не гаючи часу необхідно бігти з копією заяви про анулювання довіреності до МРЕВ з заявою про заборону відчужувати майно.

Цивільний кодекс говорить нам про те, що власник має право вимагати повернення (віндикації) свого майна з чужого незаконного володіння.

Законодавець визначає, що держава забезпечує рівний захист прав усіх суб'єктів права власності. Власник, права якого порушені, має право на відшкодування завданої йому майнової та моральної шкоди. 

В силу положень статті 387 ЦК України, власник має право витребувати своє майно від особи, яка незаконно, без відповідної правової підстави заволоділа ним. 

Згідно статті 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.

Якщо довірена особа продовжує користуватися та експлуатувати майно власника, вона грубо порушує права власника автомобіля та норму закону.

Отже, законодавство на боці власника, про що обов’язково необхідно знати і тим, хто «продає» автомобіль, і тим, хто його «купує», адже ситуації різні – у викладеному випадку недобросовісним виявився покупець автомобіля, проте і чесні покупці не застраховані від шахрайства з боку продавців автомобілів «по довіреністю».

В будь якому випадку, радимо негайно шукати юридичну підтримку в юридичної компанії "Юридична константа" та захищати порушені права.

Категория: Статьи ЮК "Юридическая Константа" | Добавил: urconstanta (15.10.2013)
Просмотров: 406 | Теги: адвокат по взысканию долго, юрист Одесса, помощь юриста, адвокат по семейным делам, Юридическая помощь, Юрист, адвокат по уголовным делам | Рейтинг: 4.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]